تظاهرات در اسلو علیه اعدام های اخیر در ایران!

از ساعت ۱ تا ۳ بعد از ظهر روز شنبه نهم نوامبر تظاهراتی علیه موج اعدام های وحشیانه اخیر توسط جمهوری اسلامی درمقابل سفارت اين رژيم در اسلو برتظاهرات در اسلو علیه اعدام های اخیر در ایران! گزار شد.

این تظاهرات که با فراخوان نیروهای مختلف سیاسی شکل گرفت، با استقبال بسیار خوبی از سوی ایرانیان مقیم اسلو روبرو شد. تظاهر کنندگان با در دست داشتن پلاکاردها و عکس هایی از جنایات رژیم و سردادن شعارهای کوبنده به زبان های فارسی و نروژی به این اعدام ها اعتراض کردند و جنایات جمهوری اسلامی که با گستردن بساط  دار و شکنجه در هر گوشه ای از کشور می کوشد جو رعب و وحشت را در میان توده ها بپراکند را محکوم کردند.

تظاهر کنندگان در شعارهای خود همچنین خواستار آزادی زندانیان سیاسی شدند. برخی از شعارهای این تظاهرات به شرح زیر بود: » مرگ بر جمهوری اسلامی»، » جمهوری اسلامی با هر جناح و دسته نابود باید گردد»، «زندانی سیاسی به همت توده ها آزاد باید گردد»، «کارگر زندانی آزاد باید گردد» و … به دنبال پایان اين تجمع اعتراضی در مقابل سفارت جمهوری اسلامی، تظاهرکنندگان با حمل بنر و پلاکاردهای شان به راهپیمایی و تظاهرات در سطح شهر پرداخته و در مقابل ساختمان وزارت خارجه نروژ نیز گرد آمدند و بار دیگر با سردادن شعارهای مرگ بر جمهوری اسلامی، خواست برحق مردم ایران یعنی آزادی زندانیان سیاسی را فریاد زدند.

فعالین چریک های فدایی خلق در نروژ که با انتشار یک فراخوان، از دعوت کنندگان این حرکت مبارزاتی بودند، با حمل آرم و پلاکاردهایی حاوی تصاويری از بیش از سه دهه جنایات رژیم وابسته به امپریالیسم جمهوری اسلامی و تمام دار و دسته های ضد خلقی اش فعالانه در این تظاهرات شرکت کردند.
در این حرکت اطلاعیه سازمان در مورد محکومیت اعدام های اخیر پخش شد و بیانیه کوتاهی نیز از سوی فعالین سازمان در نروژ از پشت بلندگو قرائت شد.

شعارها و پرچم ها و عکس های حمل شده توسط تظاهر کنندگان توجه مردم محل را به خود جلب کرده بود و تظاهر کنندگان در تمام طول این حرکت به افشاگری بر علیه رژیم ضد خلقی جمهوری اسلامی و ضرورت دفاع افکار عمومی و مردم آزادی خواه از مبارزات انقلابی توده های دربند ایران پرداختند.*

مرگ بر جمهوری اسلامی!
زنده باد آزادی!
با ایمان به پیروزی راهمان
فعالین چریک های فدایی خلق ایران- نروژ
۱۰ نوامبر ۲۰۱۳

*برگرفته از سایت سیاهکل

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s