امضای نامه هشدار و تجمع اعتراضی بیش از ۴۰۰ کارگر مجتمع گاز پارس جنوبی

امضای نامه هشدار و تجمع اعتراضی بیش از ۴۰۰ کارگر مجتمع گاز پارس جنوبیبیش از ۴۰۰ کارگر واحد تعمیرات مجتمع گاز پارس جنوبی با امضای نامه‌ای به تشریح مشکلات شان در این مجموعه پرداختند.

بنا به گزارش ها، در این نامه با اشاره به طرح ساماندهی کارگران پیمانی تاکید شده است: ‌ «اکنون شاهد شرایطی نابسامان‌تر از قبل بوده و آن چنان ما را به مرگ گرفته‌اند تا به تب راضی شده و تن به انصراف از این طرح بدهیم؛ همچنان که عده‌ای تن داده‌اند».

نویسندگان نامه به انعقاد قرارداد مستقیم با کارگران پیمانی واحد تعمیرات اشاره می‌کنند که سال گذشته و به بهانه افزایش مزد و مزایای این کارگران صورت گرفت اما نه تنها دریافتی آنان افزایش پیدا نکرد بل که پس از اجرای طرح از حقوق شان تا چند صد هزار تومان نیز کاسته شد.

کارگران در ادامه با بیان آن که مزایای دوران پیمان کاری‌شان را از دست داده‌اند، به مواجه‌شان با تهدیدات مختلفی که به دلیل اعتراضات‌شان به کاهش چند صد هزار تومانی مزدشان صورت گرفته است اشاره کرده‌اند.

آن گونه که در این نامه آمده است، مسئولان می‌گویند این طرح کار‌شناسی نبوده و وزارت نفت گنجایش جذب این همه نیرو را نداشته است.

کارگران با اشاره به آن که هیچ مسئولی برای شنیدن صدای اعتراض آن‌ها در جمع شان حاضر نشده است، گفته‌اند که پرداخت یارانه‌های مردم از در آمد مجتمع گاز پارس جنوبی میسر می‌شود اما شاغلان این مجموعه از حقوق اولیه‌شان محروم مانده‌اند.

در بخش دیگری از نامه با اشاره به ابتلای کارگران به بیماری های گوناگون به دلیل مشکلات آلودگی محیط، مطالبه‌ی زمان استراحت بیشتر و مطابق با کارکنان رسمی مطرح شده است که به دلیل آنچه کمبود نیروی متخصص عنوان می‌شود با این خواسته مخالفت می‌شود.

نویسندگان این نامه در پایان پیشنهاد داده‌اند کسانی که در مجموعه‌های صنعت نفت شاغل اند از نظر دریافت دستمزد، مزایا و امکانات جانبی با همکاران رسمی شان که در‌‌ همان واحد صنعتی شاغل هستند برابر شده و بنیان نیروی کار سیاه و سفید به فراموشی سپرده شود.

گفتنی است ۲۸۰ کارگر واحد تعمیرات مجتمع گاز پارس جنوبی روز گذشته (۱۱ آذر ماه) در اعتراض به این شرایط با ترک محل کارشان، در مقابل دفتر مدیر عامل تجمع کرده بودند.*

*برگرفته از سایت روشنگری

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s