آموزش و پرورش در تأمین هزینه‌ی درمان دختران شین‌آباد تعلل می‌کند

معاون اجرایی وزیر بهداشت و درمان ایران ضمن انتقاد از «بی‌مبالاتی» وزارت آموزش و پرورش در درمان دختران دانش‌آموز مدرسە‌ی ابتدایی روستای شین‌آباد، علت عقب افتادن روند درمان آنان را «عدم تأمین هزینە‌ی درمان» بیان کردە است.آموزش و پرورش در تأمین هزینه‌ی درمان دختران شین‌آباد تعلل می‌کند

عدم توجە وزارت آموزش و پرورش جهت معالجە دختران شین‌آباد، اعتراض خانوادە‌های آنها را نیز در پی داشت.

طبق برنامه‌ریزی انجام گرفته، روز سەشنبە ٣٠ آذرماه، می باید ١٣ تن از دختران شین‌آباد در بیمارستان «فاطمە زهرا» شهرستان ارومیه بستری ‌شوند.

از دیگر سو بە علت کمبود کلاس درس در روستای شین‌آباد و نیز عدم توجە وزارت آموزش و پرورش بە این مسئلە، ساخت مدرسە جدید این روستا توسط ادارە‌ی نوسازی مدارس بە بهانه‌ی نبود بودجە کافی، متوقف شدە است.

هم چنین گزارش شده که تدریس در مقطع راهنمایی برای دانش‌آموزان پسر در روستای شین‌آباد حذف و برچیده شدە و ٤٠٠ دانش‌آموز مقطع ابتدایی و راهنمایی در دو نوبت صبح و بعد از ظهر در این مدرسە مشغول تحصیل می‌باشند.

نبود خدمات بهداشتی و عدم توجە نهادهای دولتی به پوشش درمانی دختران حادثە دیدە شین‌آباد موجب گریدە است کە چندین هنرمند و چهره‌ی فرهنگی نظیر شهرام ناظری و امید مصطفی‌پور، کارگردان فیلم خۆشەویستی»عشق»، عواید کارهای خود را بە این دانش‌آموزان اختصاص دهند.

شهرام ناظری کە در تاریخ ٢٨ و ٢٩ شهریورماه امسال کنسرتی را اجرا نموده بود، طی روزهای گذشتە مبلغ ١٠٠ میلیون تومان از عواید آن کنسرت را بە درمان دختران شین‌آباد اختصاص داد.

سی و هفت دختر مقطع ابتدایی مدرسە دخترانە روستای شین‌آباد پیرانشهر، در تاریخ ١٥‌آذرماه سال ١٣٩١ بە علت آتش گرفتن بخاری کلاس درس سوختە شدند کە ٢ تن از آنها جان شان را از دست دادند.*

*برگرفته از سایت کردپا

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s