تعدیل تدریجی ۱۲۰۰ تن از کارگران کارخانه «عقاب افشان»

دبیر خانه کارگر سمنان از تعدیل تدریجی حدود ۱۲۰۰ تن از کارگران کارخانه «عقاب افشان» طی یک سال گذشته به دلیل کاهش میزان تولید خبر داد.تعدیل تدریجی ۱۲۰۰ تن از کارگران کارخانه «عقاب افشان»

حبیب الله محقق با اعلام این خبر گفت: طی یک سال گذشته ۱۲۰۰ تن از کارگران کارخانه عقاب افشان (تولید کننده اتوبوس‌های اسکانیا)، به دلیل افزایش مشکلات ناشی از تحریم های اقتصادی به مرور بیکار شده‌اند که بیکاری ۷۰۰ تن از آنان طی سه ماهه اخیر صورت گرفته است.

او با بیان این که تولید در کارخانه عقاب افشان با حداقل ظرفیت نیروی کار انجام می‌شود، افزود: نقص فنی این اتوبوس‌ها و وقوع تصادفات مرگ بار اخیر باعث توقف شماره‌گذاری محصولات این کارخانه از جانب نیروی انتظامی شده است.

محقق افزود: پیش از این، کارخانه عقاب افشان روزانه حدود ۷ اتوبوس تولید و شماره گذاری می‌کرد، اما پس از تشدید تحریم‌های اقتصادی به دلیل تأمین نشدن قطعات، به تولید به روزی یک اتوبوس کاهش یافت.

او در این زمینه اضافه کرد: علاوه بر تحریم‌ها، وقوع حادثه تصادف یک دستگاه اتوبوس ساخت این کارخانه در اتوبان تهران – قم، مشکلات این واحد تولیدی را دو چندان کرد، به طوری‌ که هم اکنون در این کارخانه تولیدی صورت نمی‌گیرد.
وی درباره کاهش نیروی کار کارخانه عقاب افشان اظهار داشت: به طور معمول هر روز کارفرما با ۵ تن از کارگران تسویه حساب می‌کند که به این ترتیب هر هفته ۳۵ تا ۴۰ کارگر بیکار می‌شوند.
دبیر خانه کارگر سمنان در خاتمه تصریح کرد: بر اساس گزارشات پلیس راهور تصادفات اتوبوس‌های اسکانیا به دلیل نقص فنی رخ داده و این درحالی ست که بر اساس ادعای مدیر کارخانه، تمامی قطعات به کار گرفته شده در اتوبوس‌های ساخت این کارخانه استاندارد هستند.*

*برگرفته از سایت سازمان فداییان(اقلیت)

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s