در پی تجمع اعتراضی کارگران نیروگاه دماوند ۲۰ درصد از مطالبات خود را دریافت کردند

در پی تجمع اعتراضی کارگران نیروگاه دماوند ۲۰ درصد از مطالبات خود را دریافت کردنددر پی تجمع اعتراضی صبح روز گذشته کارگران نیروگاه دماوند تهران، کارفرما ۲۰ درصد از مطالبات کارگران را پرداخت کرد.

یکی از کارگران نیروگاه دماوند که نخواست نامش فاش شود، گفت: با وساطت فرمانداری پاکدشت کارگران معترض از عصر روز گذشته به کار خود بازگشتند.

وی با بیان این که کارفرما بابت ۲۰ درصد مطالبات مورد نظر مبلغی در حدود یک میلیارد تومان به حساب ۵۱۰ کارگر نیرو‌گاه واریز کرده‌ است، گفت: پرداخت این مبلغ در حالی صورت گرفت که پیش‌تر کارفرما مدعی بود که با مشکل کمبود نقدینگی مواجه است.

این کارگر افزود: طبق توافق انجام شده قرار است روز یکشنبه جلسه‌ای در خصوص تعیین تکلیف پرداخت معوقات مربوط به عیدی، پاداش، اضافه کاری و بن کارگری سال‌های ۹۰ تا ۹۱ کارگران نیروگاه دماوند برگزار شود.

وی هم چنین در خصوص تشکیل شورای اسلامی کار به عنوان یکی دیگر از خواسته‌های صنفی کارگران معترض نیروگاه دماوند، گفت: تحقق این درخواست ظاهرا با محدودیت‌های مواجه است که در حال رایزنی هستیم.

گفتنی است، حدود یک صد تن از کارگران نیروگاه دماوند صبح روز گذشته در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات معوقه خود در مقابل در ورودی نیروگاه تجمع کردند. این تجمع درحالی برگزار شد که پیش‌تر کارفرمای این نیروگاه متعهد شده بود تا مطالبات معوقه کارگران را بصورت تدریجی پرداخت کند.*

*برگرفته از سیات روشنگری

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s