آکسیون محکومیت اعدام ها و حمایت از زندانیان سیاسی و فعالین کارگری دربند در استاوانگر

آکسیون محکومیت اعدام ها و حمایت از زندانیان سیاسی و فعالین کارگری دربند در استاوانگردر روز شنبه ٢٨دی ماه ١٣٩٢برابر با ١٨ژانویه ٢٠١٤، مراسمی برای محکوم کردن اعدام های اخیر جمهوری اسلامی و حمایت از فعالین سیاسی و کارگری در بند توسط جمعی از فعالان سیاسی و حقوق بشری ساکن استاوانگر در جنوب نروژ و در مقابل خانه فرهنگ  شهر برگزار شد.

رژیم دیکتاتوری حاکم بر ایران از همان ابتدای به قدرت رسیدن اش به شیوه های مختلف و با ترور و شکنجه و اعدام  دست به سرکوب مخالفان خود زده و برای رسیدن به اهداف ارتجاعی خود از هیچ جنایتی دریغ نکرده است.
حاکمان خونخوار و در راس آن ها ولی فقیه تا به امروز و پس از گذشت ٣٤ سال دستاوردی جز فقر و فلاکت و بدبختی برای توده های تحت ستم نداشته اند.

هم اکنون  نیز با روی کار آمدن دولت جدید حسن روحانی(فریدون) و با شعار تدبیر و امید، توهمی برای جامعه جهانی ایجاد شده که شاید این دولت متفاوت با دول قبلی باشد غافل از این که دولت جدید نیز از درون همین نظام دیکتاتوری بیرون آمده و هیچ گونه تفاوتی با سایر حاکمان جنایت کار نظام ولایت فقیه ندارد.
گفتنی است از زمان روی کار آمدن دولت جدید تا به امروز بیشتر از ٤٠٠ تن در زندان های مخوف رژیم جمهوری اسلامی و دولت تدبیر و امید حسن روحانی اعدام شده اند، به طوری که در یک هفته اخیر نیز ٤٠ تن را دار زده که اکثریت آن ها را به طور مخفیانه به پای چوبه های دار کشانده و اعدام کرده اند.

امروز هم شرکت کنندگان در این مراسم، با در دست داشتن پوسترهایی از زندانیان سیاسی و کارگری در بند، خواهان توقف اعدام ها و آزادی بی قید و شرط زندانیان سیاسی و فعالین کارگری شدند و همین طور اعدام های رژیم ولایت فقیه را محکوم کردند.
هم چنین در این آکسیون نامه استمداد زانیار و لقمان مرادی  خطاب به جوانان هم سن و سال خود در سراسر دنیا که برای جلوگیری از اعدام شان در زندان نوشته بودند و به زبان انگلیسی  ترجمه شده بود، توسط برگزار کنندگان مراسم در بین جمعیت پخش شد.

گفتنی ست که این مراسم با استقبال خوبی از طرف مردم روبرو شد و برگزارکنندگان مراسم پاسخ گوی پرسش های مطرح شده توسط حاضرین بودند.

یونس خوش منش
استاوانگر ٢٨دی ماه ١٣٩٢
برابر با  ١٨ژانویه ٢٠١٤

این نمایش پرده‌ای نیاز به جاوااسکریپت دارد.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s