گزارشی از مراسم بزرگداشت دو روز بزرگ تاریخی در نروژ+ عکس

بعد از ظهر روز شنبه ٨ فوریه ٢٠١۴ برابر با ۱۹ بهمن ۱۳۹۲، به دعوت فعالين چریک‌های فدایی خلق ایران در نروژ، به مناسبت چهل و سومين سالگرد رستاخيز سياهکل و آغاز جنبش مسلحانه و هم چنين سی و پنجمين سالگرد قيام پر شکوه بهمن ماه سال ١٣۵۷، مراسمی در شهر اسلو نروژ برای بزرگداشت این دو روز بزرگ تاریخی برگزار شد که با استقبال فعالين سياسی مقيم نروژ مواجه گردید.
تعدادی از فعالين سياسی از کشورهای دیگر نيز برای شرکت در این مراسم به اسلو آمده و با حضور خود جلوه برجسته ای به این مراسم دادند.

در ابتدای مراسم، مجری برنامه مقدم حاضرین را گرامی داشت و سرود انترناسيونال پخش شد، حاضرین یک دقيقه به یاد تمامی جانباختگان راه آزادی و سوسياليسم کف زدند. به دنبال پخش سرود انترناسيونال یک متن کوتاه در ستایش از رزمندگان سياهکل و مبارزه آنان قرائت شد.
در بخش بعدی برنامه متن ادبی زیبایی در توصيف سياهکل توسط یکی از رفقا به سمع حاضرین رسيد که با استقبال و تشویق آنان روبرو شد. پس از آن نوبت به سخنرانی رفيق چنگيز قبادی فر تحت عنوان «سياهکل در آئينه تاریخ» رسيد؛ وی در صحبت‌های خود ضمن تاکيد بر تاثيرات تاریخی حرکت رزمندگان سياهکل و تاکيد بر برخی از بنيان‌های فکری و نظری و شيوه برخورد آنان نسبت به مسایل انقلاب، گوشه ای از کمپين رسوای رژیم جمهوری اسلامی و وزارت اطلاعات اش در مورد نسلی از پاک ترین فرزندان کمونيست کارگران و زحمت کشان ایران یعنی چریک‌های فدائی خلق ایران را با ذکر مثال های مشخص تشریح کرد.

گزارشی از مراسم بزرگداشت دو روز بزرگ تاریخی در نروژ!سخنران با توضيح چرائی تداوم و تشدید این کمپين ضد انقلابی که از سوی وزارت اطلاعات و «اتاق های فکر» رژیم سازمان یافته و با کمک مشتی از روشنفکران نان آلوده خور خادم طبقه حاکم پيش می رود، تاکيد کرد که گرایش فزاینده نسل جوان مبارز امروز به تجارب انقلابی نسل های پيشين و به ویژه انقلابيون دهه ۵٠ یکی از محرکه‌های اصلی پيش‌برد کمپين فدایی ستيزی و کمونيست زدائی رژیم جمهوری اسلامی ست.
سخنران در پایان صحبت‌های خویش با تاکيد بر ماهيت سرکوب گر جمهوری اسلامی و شدت دیکتاتوری این رژیم در مسدود ساختن هر منفذ مبارزاتی مطرح کرد که نسل رزمنده جوانان امروز برای پيش برد موثرتر مبارزه خود برای نابودی جمهوری اسلامی و نظام استثمارگرانه حاکم باید با تلاش برای سازماندهی خویش در تشکل‌های مخفی هر چه بيشتر بکوشد در تجارب انقلابی و شيوه برخورد رزمندگان سياهکل نسبت به شرایط دوره خود کنکاش کرده و از تجارب غنی موجود در این تجربه تاریخی در راه شناخت شرایط کنونی جامعه ما و چگونگی تشکل و سازماندهی طبقه کارگر به منظور ایجاد شرایط برای اعمال رهبری آن به عنوان شرط پيروزی انقلاب استفاده کنند.
سخنرانی رفيق چنگيز قبادی‌فر با تشویق شرکت کنندگان پایان یافت و به دنبال اجرای این بخش از برنامه، موسيقی زنده پخش شد و سپس نوبت به پرسش و پاسخ و تریبون آزاد برنامه رسيد. در این بخش تعدادی از دوستان و رفقای شرکت کننده در مراسم با طرح پرسش‌ها و نظرات خود در برنامه به بحث و تبادل نظر پرداختند.

برنامه یادمان سياهکل با قرائت یک شعر زیبا و رزمنده مبارزاتی با نام «به فردا» ادامه یافت و در پایان نيز هنرمندان شرکت کننده در برنامه با اجرای چند ترانه سرود که برای مبارزین راه آزادی سرودهای فراموش نشدنی هستند و اجرای ترانه‌های ملی و فولکولوریک پایان بخش مراسم یادمان دو روز بزرگ تاریخی بودند.

در این مراسم بر طبق روال معمول، ميز کتاب فعالين چریک‌های فدایی خلق بر پاشده بود که شرکت کنندگان در مراسم با خرید کتاب‌ها و جزوات سازمان و هم چنين کمک های مالی خود به چریک‌های فدایی خلق ایران از آن استقبال کردند.
این مراسم به طور مستقيم از کانال «یوتيوب» نيز پخش شد.*

فعالين چریک‌های فدایی خلق ایران در نروژ
١٠ فوریه ٢٠١۴ برابر با
۲۱ بهمن ۱۳۹۲

این نمایش پرده‌ای نیاز به جاوااسکریپت دارد.

*برگرفته از سایت سیاهکل

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s