دو جوشکار شرکت صدرا در زیر چرخ‌های چرتقیل معیوب کشته و زخمی شدند

دو جوشکار شرکت صدرا در زیر چرخ‌های چرتقیل معیوب کشته و زخمی شدندصبح روز پنج شنبه ۲۴ بهمن ماه دو جوشکار شرکت صدرا در زیر چرخ‌های یک جرتقیل گرفتار شدند و یکی از آنان در دم جان باخت.

بنا بر گزارش های رسیده، آقایان رضا یزدان و محمد بر فروشان دو جوشکار شرکت ساحل سازان در صدرای بوشهر در حالی که بی خبر از همه جا و ماسک بر سر مشغول جوشکاری بودند بر اثر به راه افتادن  ناگهانی یک دستگاه جرتقیل در زیر چرخ‌های آن ماندند.
بنا بر این گزارش، بر اثر این سانحه دلخراش رضا یزدان در دم جان خود را از دست داد و همکار دیگرش محمد بر فروشان بر اثر جراحات شدید ناشی از این حادثه به بیمارستان منتقل شد.

بنا بر اظهار کارگران شرکت صدرا این حادثه زمانی رخ داد که راننده جرثقیل از پشت فرمان پایین آمده و مشغول زدن جک‌هایش بود اما به علت اشکال در ترمزهای جرثقیل به یک مرتبه این ماشین غول پیکر براه افتاد و تلاش‌های راننده برای نگه  داشتن آن بی نتیجه ماند.

با ابراز همدردی با خانواده رضا یزدان و تسلیت به خانواده این عزیز و همکارانش در شرکت صدرا، مسئولیت مرگ رضا یزدان در حین کار را  مستقیما متوجه تمامی کسانی  می داند که طی سی سال گذشته چنان وضعیتی را پدید آورده اند  که علیرغم تمامی پیشرفت‌های تکنولوژیک در عرصه ایمنی، محیط‌ های کار در ایران به بی سابقه ترین شکلی به قتل‌ گاهی برای میلیون‌ها کارگر تبدیل شده است.*

*برگرفته از سایت اتحادیه آزاد کارگران ایران

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s