گزارشی از روز جهانی زن در استاوانگرـ نروژ ۲۰۱۴+ عکس

همه ساله ۸ مارس روز جهانی زن از طرف تمامی زنان و مردان برابری‌طلب و آزادی‌خواه گرامی داشته می شود؛ زنان مبارز در این روز  با هدف رسیدن به آرمان‌ها و خواسته‌های شان که برابری زنان با مردان در همه زمینه‌ها و سطوح مختلف است به پا خاسته و این روز را جشن می گیرند.

امروز هم در یک هوای نسبتا سرد و با وجود وزش شدید باد، ده‌ها تن از گروه‌ها و افراد مستقل با پرچم‌ها و پلاکارد‌های خود در پارک شهر ـ استاوانگر واقع در جنوب غربی نروژ ـ گرد هم آمدند و روز جهانی زن را گرامی داشتند.

گزارشی از روز جهانی زن در استارانگرـ نروژ ۲۰۱۴+ عکس

در این روز«انجمن جوانان ایرانی در تبعید» هم با حضور پررنگ خود در این مراسم این روز بزرگ را به همه زنان تحت‌ستم شادباش گفته و گرامی داشتند. اعضای انجمن با در دست داشتن پلاکاردهای مخصوصی که برای این روز تهیه دیده بودند همبستگی خود را با همه زنان و مردان آزادی‌خواه و برابری طلب اعلام نمودند.

پلاکاردها شامل تصاویری از ستم و تبعیض نسبت به زنان و همین‌طور مبارزات آنان علیه حکومت‌ها و رژیم‌های دیکتاتور و ضد زن بود.

جمهوری اسلامی که نماد بارز یک حکومت ضد زن است، از همان زمانی که قدرت را به دست آورد با دستور حجاب اجباری چهره یک رژیم زن ستیز را نمایان ساخت. رژیمی که حاکمان آن با وابستگی به نظام سرمایه‌داری و دیکتاتوری عریان، تبعیض نسبت به حقوق زنان و مردان را در دستور کار خود قرار داد و با اعمال وحشیانه‌ترین سرکوب‌ها اجازه داشتن کم‌ترین حقوق را هم از آنان سلب کرده و حتی اجازه داشتن کوچک‌ترین تجمع و با تشکل را هم از آن‌ها گرفت به طوری که در ایران زنان امکان برگزاری آزادانه مراسمی در روز ۸ مارس که منحصر به خودشان است را هم ندارند.

اسارت زنان به ویژه زنانی که از طبقات ستم‌کش هستند به مدت ۳۵ سال است که در ایران تحت حکم‌رانی روحانیت اسلامی و وابسته به نظام سرمایه‌داری، وجود دارد به طوری که در همین چند روز گذشته حکم اعدام و حبس چند تن از زنان سرزمین در بندمان به اجرا در آمده است.

پس از به پایان رسیدن سخنرانی چند تن از زنانی که در مورد این روز بزرگ نطق کردند ،شرکت کنندگان پرچم‌های خود را بر‌افراشته و آماده راه‌پیمایی شدند تا به  مکانی که برای پذیرایی  در نظر گرفته شده بودند بروند . در طول مسیر هم فعالین انجمن جوانان ایرانی در تبعید بنرهای بزرگی را که تصاویری از اعدام و شکنجه‌های رژیم اسلامی علیه زنان و همین‌طور مبارزات آزادی‌خواهی آنان علیه حاکمان وقت و با شعار «جمهوری اسلامی با هر جناح و دسته نابود باید گردد!» بود حمل کردند. قابل ذکر است که یکی از بنرها توسط یک بانوی نروژی حمل شد ، وی پس از پرسش در مورد عکس ها و خواندن شعار فوق که به زبان انگلیسی بر روی پوستر نوشته شده بود به خواست قلبی خود و تا مقصد همراه با اعضای انجمن بنر را در دست گرفت.

در پایان یک بار دیگر انجمن جوانان ایرانی در تبعید، هشتم مارس، روز جهانی زن را به تمامی زنان کارگر و همه زنان ستمدیده در ایران و جهان و همین‌طور به زنان مبارز و آزاده‌ای که در راه رسیدن به برابری و آزادی زنان مبارزه می کنند، شادباش می گوید.

انجمن جوانان ایرانی در تبعید
۸ مارس ۲۰۱۴

این نمایش پرده‌ای نیاز به جاوااسکریپت دارد.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s