گزارشی از آکسیون اعتراضی علیه سرکوب و اعدام در ایران اسلو – نروژ

به منظور اعتراض به زندانی نمودن و سرکوب کارگران و زحمت‌کشان و هم چنین در اعتراض به موج  اعدام ها در ایران توسط رژیم ضد خلقی جمهوری اسلامی ، در تاریخ  ۳۱ ماه مه آکسیونی در مقابل سفارت جمهوری اسلامی در اسلو برپا گردید که در آن تعدادی از ایرانیان مبارز و فعالین سیاسی شرکت کردند. تظاهر کنندگان با برافراشتن پلاکاردهایی که در آن ها شعارهای آزادی زندانیان سیاسی و آزادی فعالین کارگری دربند و هم چنین شعار مرگ بر جمهوری اسلامی نوشته شده بود به سر دادن شعار پرداختند.

این تجمع اعتراضی در ساعت ۱۳ شروع و تا ساعت ۱۴ در مقابل سفارت جمهوری اسلامی ادامه پیدا کرد و پس از آن جمعیت به طرف وزارت امور خارجه شروع به راهپیمایی نمودند.  در طول راهپیمایی نیز شعارهایی نظیر «جمهوری اسلامی با هر جناح و دسته نابود باید گردد»، «کارگر زندانی، زندانی سیاسی آزاد باید گردد»، «مرگ بر دیکتاتور» و «زنده باد آزادی» سر داده شد. در مسیر راهپیمایی، وقتی جمعیت به مقابل سفارت آمریکا رسید، بر شدت شعارها افزوده شد و یک اطلاعیه کوتاه با این مضمون که نظام جمهوری اسلامی و روحانی نماینده و برگزیده مردم ایران نمی‌باشند و ما تا سرنگونی آن ها از پای نخواهیم نشست، قرائت شد.

سرانجام جمعیت به مقابل وزارت امور خارجه نروژ که نقطه پایان راهپیمایی بود رسید. در آن نقطه نیز اطلاعیه ای پخش شد که در آن تقاضای بسته شدن سفارت جمهوری اسلامی در اسلو طرح گشته بود. این اطلاعیه همچنین خواهان طرد نمایندگان ضد خلقی جمهوری اسلامی در مجامع و اجلاسیه های جهانی و ممنوعیت شرکت نمایندگان دولت در این مجامع شده بود.

یکی از نکات قابل توجه در این آکسیون اعتراضی این بود که در طول این تجمع و راهپیمایی، پلیس نروژ که گام به گام جمعیت معترض را همراهی می کرد، بر خلاف دفعات پیشین خواهان توضیح در مورد شعار هایی می شد که بر روی پلاکاردها نوشته شده بود و یا در جریان راهپیمایی به طور زنده سرداده می شد.  سر انجام این آکسیون اعتراضی در ساعت سه و نیم در مقابل نمایندگی وزارت خارجه نروژ در اسلو پایان یافت.

فعالین چریک‌های فدایی خلق در نروژ نیز با انتشار فراخوانی در این آکسیون اعتراضی شرکت کردند.

فعالین چریک‌های فدایی خلق ایران در نروژ
اول جون ۲۰۱۴

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s