ابلاغ اجرای حکم اعدام ۴ زندانی اهل‌سنت به خانواده های‌شان

ابلاغ اجرای حکم اعدام ۴ زندانی اهل‌سنت به خانواده های‌شانبنا به گزارش‌ها، امروز شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۳ – آخرین ملاقات به خانواده حامد احمدی، کمال ملایی، جمشید و جهانگیر دهقانی چهار زندانی اهل سنت کرد داده شد. پس از انجام ملاقات صورت جلسه‌ای به خانواده‌ها دادند تا امضاء کنند و به ایشان گفته شد حکم اعدام سحرگاه فردا در محوطه زندان رجایی شهر به اجرا در خواهد آمد. که خانواده‌ها از امضاء صورت جلسه امتناع کردند.

یک منبع مطلع از زندان در این باره گفت که امروز ساعت ۶، بعد از آن‌که این چهار زندانی از رفتن امتناع کردند ساعت ۹ مدیر زندان (مردانی)، معاون اجرایی(امیریان)، معاون زندان(خادم)، رییس اندرزگاه ۴(طریقی)، رییس حفاظت اطلاعات (بحرینی)، مسئول پرونده اهل سنت در تهران (داوری)، چند تن لباس شخصی اطلاعاتی و گارد ضد شورش استان تهران، رییس گارد (ذو القعدی زاده) و مسئول تربیت بدنی(عزیزی) بعد از رفتن به زندان، این زندانیان را تهدید به ضرب و شتم توسط گارد زندان می کنند که ساعت ۱۱:۳۰ همه زندانیان را دوباره تهدید به ضرب و شتم، و تلفن و گاز آشپزخانه را قطع کردند که نهایتا ساعت ۱ بعد از ظهر امروز این چهار زندانی را به زور از میان هم بندیان جدا کرده و با پاپند و دست‌بند، به مکانی نامعلوم منتقل کردند که می توان بدون شک گفت که برای اجرای حکم است .

این در حالی‌ست که خانواده این زندانیان، هم‌بندی‌های آنها و فعالان حقوق بشری از احتمال اجرای حکم اعدام آنها به شدت نگران هستند.
این چهار زندانی به دلیل نگرانی از اجرای حکم به نشانه اعتراض دست به اعتصاب غذا زده‌اند.
گفتنی است حکم اعدام حامد احمدی، کمال ملایی، جمشید دهقانی و جهانگیر دهقانی چهار زندانی اهل سنت کُرد، در دیوان عالی کشور به تایید رسیده و پرونده آنها هم‌اکنون به شعبه ۱ اجرای احکام دادسرای مقدسی اوین ارجاع شده و هر لحظه امکان اجرای حکم اعدام آنها وجود دارد.

این در حالی است که پس از اعتصاب غذای ۷۵ روزه این ۴ زندانی اهل‌سنت مسوولین قضایی به آنها قول داده بودند که حکم اعدام‌شان لغو شده و پرونده‌های‌شان مجددا در دادگاه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
این چهار زندانی اهل‌سنت به اتهام “محاربه از طریق هواداری از گروه‌های سلفی” در طی دادگاهی مغشوش و بدون حق داشتن وکیل در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه‌ای به اعدام محکوم شده‌اند.
هم‌اکنون تعداد زندانیان کُرد محکوم به اعدام حداقل ۵٣ تن هستند که با اتهام‌های سیاسی و مذهبی در زندان‌های جمهوری اسلامی ایران در انتظار اجرای حکم اعدام قرار دارند.*

*برگرفته از سایت روشنگری

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s