کارگران ایران تایر مقابل سازمان بنیاد مستضعفان تجمع کردند

کارگران ایران تایر مقابل سازمان بنیاد مستضعفان تجمع کردندجمعی از کارگران کارخانه ایران تایر صبح امروز،(شنبه ۲۴ خرداد)، در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات‌شان در مقابل ساختمان سازمان بنیاد مستضعفان در تهران تجمع کردند.

یکی از کارگران ایران‌ تایر در گفت وگویی مدعی شد: بنیاد مستضعفان به عنوان سهام دار اصلی کارخانه ایران تایر در خصوص پرداخت مطالبات کارگران این واحد تولیدی بی توجه است و مدیرانی که از سوی این سازمان به مجموعه ایران تایر معرفی می‌شوند توجه چندانی به پرداخت مطالبات قانونی کارگران ندارند.

او تعداد کارگران شاغل در کارخانه ایران تایر را حدود ۷۰۰ کارگر ذکر کرد و افزود: این کارگران پی‌گیر حق تولید، اجرای طرح طبقه بندی مشاغل و عناوین شغلی در لیست‌های بیمه سازمان تامین اجتماعی هستند.

به گفته این کارگر در اواخر سال گذشته کارفرما متعهد به پرداخت حق تولید و اجرای طرح طبقه بندی کارگران استخدامی، قراردادی و روزمزد، شده بود.

این کارگر با یادآوری این‌که پی‌گیری مطالبات صنفی تا کنون برای برخی از کارگران این واحد تولیدی محدودیت‌هایی را به همراه داشته است، مدعی شد: طرح طبقه بندی مشاغل کارگران روز مزدی نیز حدود ۵ سال است که تصویب شده  تا این لحظه هنوز اجرا نشده است.

وی با بیان این‌که مسئولان اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی با وجود آن‌ که چندین بار برای بازرسی و پی‌گیری مطالبات کارگرن وارد کارخانه ایران تایر شده اند اظهار داشت: متاسفانه پی‌گیری اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی برای رسیدگی به مشکلات این کارخانه به نتیجه نرسیده و هم‌چنان به قوت خود باقی است.

او با اشاره به این‌که هدف کارگران ایران تایر از انجام این تجمع در مقابل بنیاد مستضعفان تنها وصول مطالبات قانونی است و به همین دلیل از مسئولان آن انتظار داریم تا به وضعیت ما رسیدگی کنند.

در همین رابطه «سهراب قنبری» دبیر خانه کارگر غرب تهران، ضمن تایید موارد مطرح شده در سخنان این کارگر کارخانه ایران تایر، مسبب اصلی مشکلات کارخانه و کارگران را بی توجهی کارفرما به مطالبات کارگران و تولید دانست.*

*برگرفته از سایت پیک ایران

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s