خطاب به جشنواره جهانی فیلم در مونترال کانادا

نوشته ای که در زیر ملاحظه می نمائید، ترجمه فارسی متنی است که در افشاگری از رژیم منفور جمهوری اسلامی در مقابل ساختمان جشنواره جهانی فیلم در شهر مونترال کانادا، در روز پنج شنبه بیست و هفتم اوگوست ۲۰۱۵، توسط فعالین چریک های فدائی خلق ایران در تورنتو، به زبان انگلیسی خوانده شد.

خطاب به جشنواره جهانی فیلم در مونترال کانادا:
شرم بر شما به خاطر نمایش فیلم «محمد» به عنوان فیلم افتتاحیه جشنواره، فیلمی که با هزینه بیش از ۱۱۰ میلیارد تومان (۵۰ میلیون دلار) توسط دولت جنایت کار ایران ساخته شده است.
بودجه این فیلم، پول خون هزاران نفر از هنرمندان، نویسندگان، روزنامه نگاران، دانشجویان، زنان و کارگران ایرانی است که تنها به خاطر مخالفت و اعتراض به رژیم جمهوری اسلامی ایران به حبس و مجازات، شکنجه و غالبا به اعدام محکوم می شوند.
شرم بر شما که نه از مبارزات مردم ایران، بل که از یک فیلم دولتی طرفداری و حمایت می کنید، فیلمی که توسط وحشی ترین رژیمی که در تاریخ اخیر ایران وجود داشته ساخته شده است.

فیلم «محمد» که توسط رژیم جنایت کار، خون ریز و سرکوب گر ایران ساخته شده، در خدمت لاپوشانی و سرپوش گذاشتن بر فقر، سرکوب و خفقانی قرار دارد که این دولت، وحشیانه بر مردم ایران تحمیل کرده است. نمایش فیلم «محمد» یکی دیگر از تهاجمات فرهنگی رژیم جنایت کار ایران می باشد.

خطاب به جشنواره جهانی فیلم در مونترال کانادا

مجید مجیدی، کارگردان فیلم «محمد» یک مزدور رژیم اسلامی ایران است. نقش او این است که صورت وحشی جمهوری اسلامی ایران را بزک نماید. مجید مجیدی مُرید خامنه ای است. او اعلام کرده است که شخص به اصطلاح «مقام معظم رهبری» (خامنه ای) در زمینه‌های فرهنگی جامع‌الشرایط هستند !!!؟ در حالی که خامنه ای در شکنجه، قتل ، سرکوب و دزدی از اموال مردم جامع‌الشرایط می باشد. در شرایطی که میلیون ها نفر از مردم ایران از فقر و گرسنگی در رنج اند، رژیم سرکوب گر ایران سرمایه گذاری مالی فیلم «محمد»، این فیلم پر خرج را تامین کرده و بیش از ۱۱۰ میلیارد تومان (۵۰ میلیون دلار) برای تولید آن پول صرف کرده است.

آیا می دانید که اکثریت قریب به اتفاق کارگران در ایران به صورت منظم دست مزد دریافت نمی کنند؟ آیا می دانید زمانی هم که کارگران اعتراض و اعتصاب می کنند، پاسخ رژیم جمهوری اسلامی به کارگران ضرب و شتم آن ها و زندان و شکنجه می باشد؟
آیا می دانید که در حال حاضر هزاران روزنامه نگار و هنرمند در ایران در زندان به سر می برند؟ آیا می دانید که سانسور در ایران تا به آن حد گسترده و همه گیر است که اصولا هیچ کتابی، هیچ نمایشنامه ای، هیچ فیلمی بدون اجازه قبلی از دولت و از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نمی تواند انتشار یافته یا ساخته شود؟

آیا می دانید که طبق گفته سازمان «عفو بین الملل»، در فاصله بین اول ژانویه ۲۰۱۵ تا پانزدهم ژوئیه ۲۰۱۵، یعنی تنها در شش ماه گذشته، تقریبا نزدیک به ۷۰۰ نفر در ایران اعدام شده اند؟

خطاب به همه مردم آزادی خواه جهان:
بودجه بیش از ۱۱۰ میلیارد تومانی ای (۵۰ میلیون دلار) که از طرف رژیم جمهوری اسلامی صرف ساختن فیلم «محمد» شده است، متعلق به همه کودکان خیابانی ای می باشد که در سراسر شهرستان های ایران هر شب در جعبه های کارتنی، گرسنه می خوابند.
این فیلم تنها با هدف تطهیر چهره مفتضح دیکتاتوری در ایران و برای کسب اعتبار برای دولت جنایت کار و بسیار منفور جمهوری اسلامی در جامعه بین المللی، ساخته شده است.

ویدیوئی از مجید مجیدی با صحنه های ریاکارانه شامل «گریه غیر قابل کنترل» جعلی او هنگام ستایش از «مقام معظم رهبری» را در آدرس اینترنتی یوتیوب: https://www.youtube.com/watch?v=1VcPSPTxF1I تماشا کنید.
مجید مجیدی این دلقک «آستان ولایت فقیه» را محکوم کنید. دیدن فیلم «محمد» را تحریم نمائید.

فعالین چریک های فدایی خلق ایران در تورنتو – کانادا
۲۶ آگوست ۲۰۱۵

«موج وسیع اعتراضات به نمایش فیلم محمد و بازتاب آن در رسانه ها» را در این جا مشاهده بفرمایید.

برگرفته از سایت سیاهکل

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s