هم بستگی با پناهجویان در استاوانگر ـ نروژ

هم بستگی با پناهجویان در استاوانگر ـ نروژامروز یک شنبه ۶ س‍‍پتامبر ۲۰۱۵ جمعیتی بالغ بر هزار تن از مردم، در جنوب غربی نرو‍‍‍ژ به پارک شهر استاوانگر مرکز استان روگالاند آمدند تا همبستگی خود را با آوارگان و جنگ زدگان سوریه به نمایش بگذارند.

در این همایش خیابانی شرکت کنندگان خواهان توقف جنگ در کشورهای خاورمیانه، آزادی و برابری، لغو قانون دوبلین و هم چنین توقف سهمیه بندی شدن کشورهای عضو اتحادیه اروپا برای پذیرش پناهندگان شدند.
در این روز جمعیت صلیب سرخ اقدام به جمع آوری کمک های مالی برای آوارگان نمود. سازمان عفو بین الملل نیز با حضور پر رنگ خود همراه با سایر مردم خواهان تغییرات اساسی و مثبت نسبت به پناهندگان شد.

جمعیت حاضر و سخنرانان شرکت کننده در این مراسم یک صدا خواستار سرعت بخشیدن به وضعیت بلاتکلیف پناهجویانی که از قبل به نروژ آمده بودند شدند و در عین حال اعلام کردند که ما باید با آغوشی باز پذیرای پناهجویان آواره و جنگ زده باشیم.
در خلال این مراسم شرکت کنندگان به یاد آیلان کودک سه ساله سوری اهل کوبانی که در چند روز اخیر به طرز تکان دهنده ای همراه با مادر و برادر خود جان باخته بود و تمامی کسانی که در طول این مدت و در راه رسیدن به یک کشور امن جان باخته اند شمع روشن کردند.

این مراسم با استقبال بی نظیر مردم شهر ساحلی استاوانگر برگزار شد. حضور چنین جمعیتی تا به حال در مراسم های این چنینی در این شهر، کم سابقه بوده است.

انجمن جوانان ایرانی در تبعید نیز هم صدا با سایر شرکت کنندگان خواهان جهانی عاری از جنگ، خشونت، بی عدالتی و نابرابری برای همه مردم دنیا شد.

با ایمان به پیروزی راه مان
انجمن جوانان ایرانی در تبعید
۶ سپتامبر ۲۰۱۵

این نمایش پرده‌ای نیاز به جاوااسکریپت دارد.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s