طومار، به امضای ۶۰۰ تن از کارگران آلومینیوم المهدی برای یکسان سازی حقوق

طومار، به امضای ۶۰۰ تن از کارگران الومینیوم المهدی برای یکسان سازی حقوقجمعی از کارگران قرار دادی کارخانه آلومینیوم المهدی با امضای طوماری، خواستار یکسان سازی حقوق و سایر مزایا در رابطه با بدی آب و هوا شدند.

«محمد دریانوس»، دبیر خانه کارگر بندر عباس در این باره گفت: در این طومار که به امضای ۶۰۰ تن از کارگران متخصص قرار دادی شاغل در کارخانه الومینیوم المهدی بندرعباس رسیده، آمده است: ما کارگران کارخانه آلومینیوم سازی المهدی، مدت‌هاست که پی‌گیر یکسان سازی حقوق و سایر مزایای قانونی خود در زمینه بدی هوا هستیم، ولی متاسفانه این خواسته صنفی و قانونی ما تاکنون محقق نشده است.

به گفته این فعال کارگری، کارگران به نمایندگی از ۱۸۷۵ کارگر این کارخانه، این نامه را امضا کرده‌اند خواستار پیگیری نهادهای مرتبط کشوری و استانی در خصوص رفع مشکلات صنفی نیروی کار این واحد تولیدی شده‌اند.

او با اشاره به اینکه هنوز مشکلات کارگران کارخانه آلومینیوم المهدی با کارفرمای این واحد حل نشده است افزود: در جریان درگیری اعضای شورای اسلامی کار این کارخانه با کارفرما، از یک ماه پیش این نهاد صنفی منحل شده و ۶ تن ازکارگران به دستور کارفرما تعلیق شده‌اند.

دریانوس در خاتمه بیان کرد: این کارگران در چندین نوبت با تجمع در مقابل کارخانه و نهادهای دولتی خواستار رفع مشکلات شان شده‌اند.*

*برگرفته از سایت روشنگری

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s