اعدام های گروهی و مخفیانه در زندان مرکزی بیرجند

بنابه گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران»  روز شنبه در یک اقدام قرون وسطایی و ضد بشری تعدادی از زندانیان در زندان مرکزیبیرجند اعدام شد. اعدام های گروهی و مخفیانه در زندان مرکزی بیرجند

بامداد روز شنبه   ۳۱ فروردین ماه، در طی یک اعدام گروهی و مخفیانه تعدادی از زندانیان زندان مرکزی بیرجند  به دار آویخته شدند. یکی از اعدام شدگان روز شنبه  علی آرنگ ۳۱ ساله که بیش از ۳ سال در زندان بسر می برد نام دارد.

هنوز از آمار دقیق اعدام شدگان روز شنبه خبری در دست نیست. اما یکی از بستگان اعدام شدگان آمار آنها را چندین نفر اعلام کرد.

از ۲ هفته  گذاشته تا به امروز ده ها زندانی  در زندانهای ولی فقیه اعدام شدند و در موارد محدودی قوه قضایه ولی فقیه اقدام به اعلام آنها نموده  است اما  در موارد متعددی اعدام ها را مخفیانه به اجرا در می آورد. از جمله زندان هایی که اعدام های گروهی و مخفیانه در آن صورت گرفته است عبارتند از زندان های بندرعباس، گوهردشت کرج، زاهدان، بیرجند و نقاط دیگر ایران است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، اعدام زندانیان که بصورت مستمر در زندان های مختلف ولی فقیه و یا میادین شهرها به اجرا گذاشته می شود را به عنوان جنایت علیه بشریت محکوم می کند و از دبیر کل، کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مجامع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت آخوندها در ایران و بخصوص پرونده علی خامنه ای ولی فقیه رژیم به دادگاه کیفری بین المللی است.*

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۵ اردیبهشت ۹۲ برابر با ۲۵ آ وریل ۲۰۱۳

*برگرفته از سایت روشنگری

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s