زمان اجرای حکم اعدام دو زندانی سیاسی به آنها اعلام شده است

مسئولان زندان مرکزی ارومیه با احضار دو زندانی سیاسی محکوم به اعدام زمان اجرای حکم اعدامشان را به آنها اعلام کردند.زمان اجرای حکم اعدام دو زندانی سیاسی به آنها اعلام شده است
بنا به گزارش های رسیده ، مسئول زندان ارومیه به دستور دادستان و قاضی پرونده با احضار علی و حبیب افشاری دو زندانی سیاسی محکوم به اعدام، اقدام به تهدید ایشان و به آنها اعلام کرده است که حکم اعدامشان بعد از انتخابات ریاست جمهوری اجرا می شود.
یکی از اعضای خانواده این دو زندانی سیاسی محکوم به اعدام ضمن تائید این خبر گفت که طی آخرین تماسی که با زندان داشته، علی و حبیب گفتند که فقط همین ماه را وقت دارید برایمان کاری کنید چون به دستور دادستان ( حضرتی) و قاضی پرونده (جوادی) تا نهایتا یک ماه دیگر وقت داریم و به آنها گفته اند که به دلیل انتخابات ریاست جمهوری اجرای حکم اعدامتان به تاخیر افتاده، و اجرای حکم به بعد از انتخابات ریاست جمهوری موکول شده است.

این عضو خانواده افشاری ضمن اعلام نگرانی از اجرایی شدن حکم اعدام علی و حبیب افشاری گفت: «چنانکه حکم اجرا قطعی شود، تنها امکانی که جهت جلوگیری از اجرای شدن آن وجود دارد اعاده دادرسی است. مساله ای که سابقا نیز در راستای آن باید وکیل اقدام کند و متاسفانه این دو عضو خانواده مان بدون وکیل هستند و تلاشهای ما هم بی نتیجه مانده است.

علی افشاری متولد ۱۳۵۹ خورشیدی به همراه برادرش حبیب اله افشاری متولد ۱۳۶۷ خورشیدی اهل روستایی گوگجلو حبیبله از توابع شهر مهاباد که سال گذشته از سوی دادگاه انقلاب مهاباد به اتهام محاربه از طریق فعالیت تبلیغی و عضویت در یک حزب مخالف نظام از سوی دادگاه انقلاب اسلامی مهاباد به اعدام محکوم شده اند حکم صادره در دی ماه سال گذشته به آنها در زندان ارومیه ابلاغ شد که بعد از مدت کوتاهی دیوان عالی کشور حکم اعدام این دو برادر را که خواستار تجدید نظر در حکم شده بودند را تائید کرد. دو برادر دیگر آنها به نامهای جعفر و ولی افشاری که به اتهام اقدام علیه امنیت ملی به ۵ سال زندان محکوم و این چهار برادر هم اکنون در زندان مرکزی اورمیه بسر می برند.

از این رو کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی از تمامی سازمان ها – نهادها ومجامع حقوق بشری وتمام وجدان های بيدار در سراسردنيا بخصوص مردم ایران و به ویژه مردم کردستان ميخواهد که در مقطع حساس كنونی حمايت خود را از زندانيان سياسی ومدنی كرد اعلام ومانع از وقوع فاجعه وتراژدی دیگری باشيم كه در حال وقوع مي باشد.*

*برگرفته از سایت بروسکه

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s