کارگران معترض شرکت کاشی گیلانا با آتش زدن لاستیک جاده رشت‌ـ‌قزوین را بستند

بنا بر گزارشات رسیده کارگران کارخانه کاشی ” گیلانا” ؛ در اعتراض به عدم پرداخت، حقوق، دستمزد و معوقه و عدم پرداخت لیست بیمه و مشکلاتی دیگر ؛ با آتش زدن لاستیک اقدام به کارگران معترض شرکت کاشی گیلانا با آتش زدن لاستیک جاده رشت‌ـ‌قزوین را بستند مسدودکردن محور رشت به قزوین کردند

 سایتی محلی با انتشار خبر تجمع اعتراضی کارگران شرکت کاشی «گیلانا» در اعتراض به عدم پرداخت حقوق ۹ ماهه خود مقابل این کارخانه به نقل از یکی از کارگران نوشت:  «کارگران کارخانه کاشی گیلانا حتی قادر به خرید یک نان نیستند

ایرج شیری٬ نماینده کارگران کارخانه کاشی «گیلانا» نیز گفت :«عدم پرداخت، حقوق، دستمزد و معوقه و عدم پرداخت لیست بیمه، مشکلاتی حقوقی و معیشتی را برای کارگران این کارخانه به وجود آورده است.»
نماینده کارگران کارخانه کاشی گیلانا، ابراز داشت: کارگران کارخانه کاشی گیلانا طی سالهای اخیر چندین بار جلوی کارخانه و فرمانداری تجمع کرده‌اند تا بتوانند مشکلاتی که با آن روبرو هستند را رفع کنند.

وی ادامه داد: برخی کارگران دختران دم‌بخت دارند، دارای دانشجو هستند که عدم پرداخت حقوق طی ۸ ماه شرایط معشیتی آنان را به وضعیت بجرانی رسانده است.
شیری با بیان اینکه، مشکل معیشتی کارگران این کارخانه را آزار می دهد، گفت: کسی به داد کارگران کارخانه کاشی گیلانا نمی‌رسد. برخی کارگران می‌گویند در خانه نون نداریم، بچه ام از دانشگاه اخراج شده کی باید به داد کارگران برسد.
وی ادامه داد: اینکه کارگران جلوی درب کارخانه که در حاشیه جاده اصلی قرار گرفته است تجمع کنند و لاستیک آتش بزنند باعث ناراحتی کارگران است، این تجمع ها در اعتراض به مدیریت کارخانه و بی‌توجهی به رفع مشکلات است.

گفتنی است کارگران این کارخانه در ادامه اعتراض خود مدتی جاده ارتباط رشت – قزوین را مسدود کردند که با حضور فرمانده نیروی انتظامی رودبار این مسیر بازگشایی شد.*

*برگرفته از وبلاگ فعالان در تبعید

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s