رشد ۵۱،۵ درصدی تورم خوراکی‌ها آن هم بر اساس آمار دولتی

مرکز آمار ایران نرخ تورم تیرماه را ۳۳.۹ درصد اعلام کرد که در مقایسه با تورم ۳۲.۶ درصدی خرداد ماه ۱.۳ درصد افزایش داشته است.رشد ۵۱،۵ درصدی تورم خوراکی‌ها آن هم بر اساس آمار دولتی

به گزارش خبرنگاران، مرکز آمار ایران شاخص تورم تیرماه را بر اساس سال پایه ۹۰ معادل ۳۳/۹ درصد اعلام کرد که نسبت به خرداد ماه، ۱/۳ درصد افزایش یافته است.

بر اساس این گزارش شاخص قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای شهری کشور در تیرماه سال ۱۳۹۲، شاخص کل (بر مبنای ۱۰۰=۱۳۹۰) در تیرماه سال ۱۳۹۲ عدد ۱۶۵/۲ را نشان می‌دهد که نسبت به ماه قبل ۲/۳ درصد افزایش داشته است. افزایش شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۳۹/۱ درصد است. درصد تغییرات شاخص کل (نرخ تورم شهری) در دوازده ماه منتهی به تیرماه سال ۹۲ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۳۳/۹ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به خردادماه ۱۳۹۲ (۳۲/۶) افزایش یافته است.

شاخص گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» در این ماه به رقم ۲۰۶/۰ رسید که نسبت به ماه قبل ۲/۲ درصد افزایش نشان می‌دهد. شاخص گروه اصلی «خوراکی‌ها» در ماه مورد بررسی به عدد ۲۰۳/۸ رسید که نسبت به ماه قبل ۲/۲ درصد افزایش نشان می‌دهد.
شاخص گروه اصلی «خوراکی‌ها» نسبت به ماه مشابه سال قبل ۵۱/۵ درصد افزایش نشان می‌دهد و نرخ تورم دوازده ماهه این گروه ۵۱/۲ درصد است. شاخص گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» نسبت به ماه مشابه سال قبل ۵۳/۴ درصد افزایش نشان می‌دهد و درصد تغییرات این گروه در دوازده ماه منتهی به تیرماه ۹۲ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۵۲/۷ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به خردادماه ۱۳۹۲ (۵۱/۹) افزایش یافته است.*

*برگرفته از سایت پیک ایران

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s