گرامی داشت روز جهانی زن استاوانگرـ نروژ

هشتم مارس روز جهانی زن بر همه زنان و مردان آزادی خواه خجسته باد.

فعالین چریک های فدایی خلق در شهر استاوانگر نروژ امروز نیز همانند سال های پیش در گردهمایی که به همین منظور در پارک مرکزی شهر برپا بود شرکت کردند.

در این مراسم احزاب و تشکلات گوناگون حضور داشتند و به نوبت، به ایراد سخنرانی پرداختند.
سخنرانان با تاکید به برابری زنان و مردان در همه عرصه ها، به مشکلات عدیده ای که تحت نظام سرمایه داری زنان در سراسر دنیا از جمله سوریه، عراق و کشورهای آفریقایی با آن رو به رو هستند پرداختند و ضمن اشاره به ازدواج دختران کم سن و سال، ختنه زنان، عدم حق تحصیل برای دختران و … خواهان پایان بخشیدن به همه این نابرابری ها شدند.

DSC_0005 copy

مبحث ویژه ای که کم و بیش همه سخنرانان به آن پرداختند حقوق پناه جویان آواره بود. همگان خواهان سرعت بخشیدن به روند رسیدگی به پرونده پناه جویان و پایان دادن به  سیاست های تبعیض آمیز دولت های اروپایی نسبت به آنان شدند.
یکی دیگر از موضوعاتی که مطرح شد اعتراض به  رشد بی کاری فزاینده در استان روگالاند، در پی رکود نفتی در نروژ بود. یکی از سخنرانان با تاکید بر این پرسش که، مشکلات بی کاری تا چه موقع قرار است ادامه پیدا کند، به شدت به سیستم سیاسی و تصمیمات اتخاذ شده از طرف دولت، در این مورد انتقاد کرد که صحبت های وی موجب تشویق حاضران در مراسم قرار گرفت.

در پایان این مراسم همه شرکت کنندگان برای گرامی داشت این روز بزرگ در یک مسیر تا درب اصلی «خانه مردم» در شهر استاوانگر راه پیمایی کردند.
در سالن خانه مردم نیز پذیرایی از شرکت کنندگان و موسیقی برای گرامی داشت این روز بزرگ بر پا بود.

بنر فعالین چریک های فدایی خلق که به این منظور تهیه شده بود و عکس هایی از مبارزات زنان ایران در آن نقش بسته بود، مورد استقبال حاضران قرار گرفت و چندین تن از آن ها ضمن تایید شعار «جمهوری اسلامی با هر جناح و دسته نابود باید گردد!» که به فارسی و انگلیسی در زیر عکس ها چاپ شده بود، اقدام به گرفتن عکس از بنر کردند.

ضمن شادباش دوباره این روز به زنان آزادی خواه و مبارز و به ویژه به زنان کارگر و زحمت کش، تاکید می کنیم که تنها راه رسیدن به آزادی و برابری و رهایی زنان از هر گونه ستم و استثمار، نابودی سیستم سرمایه داری حاکم بر جهان بوده و در ایران نیز آزادی واقعی زنان در گرو نابودی رژیم زن ستیز و  وابسته به امپریالیسم جمهوری اسلامی ست.
گرامی باد یاد تمامی زنان مبارزی که در راه رهایی زنان از قید استثمار و ستم در سراسر جهان جان باخته اند!

زنده باد آزادی و برابری!
زنده باد ۸ مارس!

فعالین چریک های فدایی خلق ایران استاوانگر ـ نروژ
۸ مارس ۲۰۱۶ برابر با
۱۸ اسفند ۱۳۹۴

این نمایش پرده‌ای نیاز به جاوااسکریپت دارد.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s