ضرب و شتم زندانیان زندان تبریز و تحصن زندانیان

روز پنج‌شنبه مهندس مسعود حسین‌زاده فعال مدنی اهل آذربایجان در حالی که در حال مطالعه‌ کتاب در تخت خواب خود بود، توسط وکیل بند احضار شده و به شدت مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرد.*ضرب و شتم زندانیان زندان تبریز و تحصن زندانیان
مسئولان زندان مرکزی تبریز از روز پنج‌شنبه ۲۳ آذرماه، دور جدیدی از اعمال فشارها بر زندانیان سیاسی محبوس در بند کارگاه این زندان را، آغاز کرده‌اند.
روز پنج‌شنبه مهندس مسعود حسین‌زاده فعال مدنی اهل آذربایجان در حالی که در حال مطالعه‌ کتاب در تخت خواب خود بود، توسط وکیل بند احضار شده و به شدت مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرد.

زندانیان دیگر در اعتراض به این عمل در سالن بند کارگاه زندان تبریز، متحصن شده و اعلام می‌کنند تا حضور مسئولان زندان و رسیدگی به شکایت شان به اتاق‌هایشان باز نخواهند گشت. در پی این اقدام زندانیان سرانجام ساعت ۲ بامداد جمعه ۲۴ آذرماه، چاووشی افسر نگهبان کشیک با حضور در جمع زندانیان قول به رسیدگی داده و از زندانیان درخواست می‌کند تا به اتاق‌هایشان بازگردند. اما از روز بعد اعمال فشار‌ها هم چنان ادامه داشته و حتی گسترش نیز یافته است.
این در حالی است که بند کارگاه (کار درمانی) زندان مرکزی تبریز از بندهای سه گانه‌ متادون بوده و علاوه بر اینکه این بند از لحاظ بهداشتی در وضعیت اسف باری به سر می‌برد. بیماری‌های خطرناکی از جمله ایدز و هپاتیت نیز در آن شیوع گسترده‌ای دارد.
محمد جراحی کارگر زندانی و آرش محمدی و بهروز فریدی فعالین دانشجویی نیز در این بند محبوس هستند.
شایان ذکر است مهدی حمیدی شفیق فعال دانشجویی نیز که برای گذراندن ۲۱ ماه حبس تعزیری خود روز شنبه ۱۸ آذر بازداشت شده بود، به این بند منتقل شده است.

*برگرفته از سایت ایران گلوبال

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s