اعتصاب اعتراضی ۲۱۰۰ زندانی در زندان قزل‌حصار کرج

در پی اعتصاب غذای حدود ۲۱۰۰ تن از زندانیان زندان قزل‌ حصار کرج، ۳۰ تن از ایشان به سلول انفرادی منتقل شدند.اعتصاب اعتراضی ۲۱۰۰ زندانی در زندان قزل‌حصار کرج
بنا به گزارش ها، سالن های ۱، ۲ و ۳ واحد ۲ زندان قزل حصار در اعتراض به انتساب یکی از زندانبانان سابق به ریاست زندان و همچنین کمبود امکانات رفاهی و عدم رسیدگی قضایی دست به اعتصاب غذا زدند.

یکی از زندانیان قزل حصار که نخواست نامش فاش شود در این رابطه گفت: «ما یک رئیس اندرزگاه داشته ایم بنام (مرادی). وی در زمان شورشی که در شب چهارشنبه سوری سال ۸۹ اتفاق افتاد که منجربه قتل ۸۰ زندانی شد افسر نگهبان زندان بود، وی در تیراندازی بسوی زندانیان باعث مرگ چندین تن گشته بود.
زندانیان در اعتراض به انتساب وی به سمت ریاست اندرزگاه دست به اعتصاب غذا زده اند. در ضمن زندانیان تقاضای دیدار ریاست زندان را دارند و خواهان افزایش امکانات رفاهی و قضایی (رسیدگی به درخواست تخفیف مجازاتها) زندانیان می‌باشند. ریاست زندان تا این لحظه از ملاقات با زندانیان معترض سرباز زده و بجای این کار حدود ۳۰ تن از زندانیان سرشناس را به دربسته (سلول انفرادی) منتقل کرده اند.»

وی ادامه داد: «سالن های ۱، ۲ و ۳ واحد ۲ دست به اعتصاب زده اند که هرکدام از این سالن ها حدود ۷۰۰ زندانی دارد.»
گفتنی است، زندان قزل‌ حصار مختص به زندانیان مواد مخدر است و یکی از بزرگترین زندان های خاورمیانه محسوب می‌شود. تا کنون گزارشهای فراوانی از وضعیت بد بهداشتی و برخوردهای مسئولین با زندانیان منتشر شده است.

لازم به‌ یادآوری است، چهارشنبه، ۲۵ اسفند ۱۳۸۹ زندانیان واحد ۲ زندان قزل‌ حصار کرج، در اعتراض به شرایط بد حاکم بر زندان برای ساعاتی کنترل این واحد را به دست گرفتند. طی درگیری میان نیروهای یگان ویژه با زندانیان شورشی، گروهی از آنان کشته و برخی از آنان زخمی شده‌اند.*

*برگرفته از سایت هرانا

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s